X

Nowości

Czasem przypadek lub naleśnik może mieć wpływ na nasze życie – Pergola lamelowa

Dostaliśmy telefon, że jesteśmy podobno w stanie pomóc naszemu Inwestorowi w pewnym problemie z roletami zewnętrznymi. Przyjechałem, oceniłem sytuację i podjąłem się zadania – usunięcia wadliwie działających moskitier zintegrowanych z roletami zewnętrznymi. Po wizycie Inwestor odprowadził mnie do samych drzwi samochodu, pomagając odnieść próbki i katalogi. Podczas pakowania do bagażnika zauważył przez przypadek, że mamy w ofercie również pergole tarasowe, wróciliśmy więc do niego i spędziliśmy ponad godzinę rozmawiając o jego potrzebach, oczekiwaniach i spodziewanych efektach. W trakcie rozmowy wyszło, że nie wchodzą w grę żadne kompromisy odnośnie jakości. Ma to być pergola na lata, stabilna oraz funkcjonalna, ale przede wszystkim zostaliśmy poinformowani, że najważniejsza jest jakość montażu. Miał być przeprowadzony pod okiem młodego, acz doświadczonego kierownika całej budowy, który szczególny nacisk kładł na kwestie wytrzymałości oraz izolacji. Jako, że taras znajduje się nad piwnicą kwestia połączenia słupów pergoli z podłożem była priorytetem. Wspólnie z Inwestorem wybraliśmy Pergolę lamelową, a wspólnie z kierownikiem budowy wybraliśmy sposób montażu – do budynku za pomocą kleju montażowego Fisher oraz systemu Fisher Thermax z użyciem prętów gwintowanych fi16 z uniknięciem jakichkolwiek mostków cieplnych, a z podłożem związaliśmy pergolę za pomocą prętów gwintowanych fi 12, wraz z uszczelnieniem Sikaflex oraz dodatkowo plastyczną folią zabezpieczającą. I tak dostaliśmy przestrzeń o wymiarze 8400mm szerokości x 2500mm wysięgu. Przestrzeń, która gwarantuje bezpieczne korzystanie z tarasu, zabezpiecza białe meble przez cały rok na zewnątrz, a przede wszystkim komponuje się z całym pięknym budynkiem. Dzięki obracanym lamelom aluminiowym Inwestorzy mogą regulować temperaturę na tarasie, chronić salon przed przegrzewaniem oraz nie przejmują się niekorzystną pogodą. A wspomniane na początku moskitiery oczywiście wymieniliśmy – wszystkie otwierane okna zyskały nowe i funkcjonalne moskitiery plisowane, które nie przeszkadzają w obsłudze rolet zewnętrznych.

Pergola Renson Algarve

Pergola Renson Algarve

A co mają z tym wszystkim wspólnego naleśniki? Otóż podczas jednego ze spotkań na tej inwestycji zostałem poczęstowany naleśnikami. Naleśnikami przez duże N. Istne niebo w gębie. I wyjeżdżając od Inwestorów dostałem telefon od kolejnej potencjalnej Inwestorki w sprawie tarasu. Od słowa do słowa wspomniałem, że właśnie zjadłem najlepsze naleśniki, jakimi kiedykolwiek zostałem poczęstowany przez Inwestorów. Dla mojej rozmówczyni, to zabrzmiało jak wyzwanie i zostałem zaproszony na pomiar i degustację jej wyrobu. Spotkanie zaczęło się degustacją, a skończyło kolejną realizacją nowoczesnej pergoli tarasowej. Ale o tym przy innej okazji.

Tagi:

Jeden komentarz

  1. Agnieszka
    Opublikowano 18 maja 2019 at 23:39

    Hallo jestem zainteresowana pergola na moj taras. Mieszkam kilka km od Wiednia. Gdyby byla mozliwosc terminu odnosnie pomiaru itd to b prosze o Kontakt. Pozdrawiam Agnieszka Kedryna

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *