Żagle tarasowe to obecnie jedno z najciekawszych rozwiązań stosowanych do przeciwsłonecznej osłony tarasu czy ogrodu. W wizjonerski sposób pozwala stworzyć zacienione miejsce, w którym z przyjemnością można spędzać czas w słoneczne dni.

Żagle tarasowe to propozycja dla osób, które szukają nietypowych pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni czy ogrodu, dla których wizualny aspekt jest równie ważny co funkcjonalność i niezawodność. Jedną z niezaprzeczalnych zalet naszych żagli jest możliwość i łatwość ich zwijania – czy to ręcznie, czy też elektrycznie. W tej drugiej opcji, dzięki silnikom renomowanej firmy Becker, można stosować żagle jako osłonę przed deszczem.

Dzięki opatentowanym systemom pylonów nadmiar wody z tkaniny zostanie usunięty automatycznie, niwelując ryzyko uszkodzenia całego systemu. Kolejną zaletą zastosowania żagla tarasowego jest możliwość przesłonięcia do 110 mkw powierzchni tylko na 4 słupach.

SZTUKA PRZESTRZENI ŻYCIOWEJ
Soliday zmienia świetne pomysły w konkretne działanie. Zamienia Twój taras lub ogród w maksymalnie 85m2 dodatkowej zewnętrznej przestrzeni życiowej.
Nadszedł czas aby Twoje największe marzenia stały się rzeczywistością! Co powiesz na nową jadalnię i grilla, albo ogrodowe spa, jacuzzi albo osłoniętym przed słońcem placem zabaw dla dzieciaków? Praktycznie wszystko jest możliwe, użyj swojej wyobraźni a my to wykonamy.

Tradycyjne systemy zaciemniania tarasów lub ogrodów przewidują cień w granicach 10-18 metrów kwadratowych. Żagle Soliday tymczasem są zaprojektowane tak aby przysłonić powierzchnie nawet do 85m2 naszej zewnętrznej przestrzeni życiowej! To niewyobrażalna zaleta stosowania żagli zamiast markiz czy pergol, a przy tym dają znacznie lepszy efekt wizualny, są nieprzeciętne i efektowne.

SZTUKA FUNKCJONALNOŚCI 
Żagle Soliday to powierzchnia maksymalnie 85 m2, ręczny lub elektryczny, którego zwijanie nie może być łatwiejsze! A dodatkowa regulacja wysokości to unikalny system indywidualnie dopasowywanego kąta padania promieni słonecznych wtedy kiedy najbardziej tego potrzebujesz – popołudniami lub wieczorami gdy słońce jest już nisko. To znakomity system kontroli cienia lub osłony przeciwdeszczowej.
Stały regulowany cień od 0 – 85 m2
Używając opatentowanego systemu nawijania materiału na bom żagle Soliday mogą być zwijane lub rozwijane tak ręcznie jak i elektrycznie. Pozwala to na indywidualne i niestandardowe kontrolowanie dostarczanej ilości cienia.
Porównanie między systemem żagli z regulacją wysokości lub bez niej.
Jak wyraźnie widać w animacji, żagiel z regulacją wysokości pozwala nam cieszyć się cieniem dużo dłużej niż by można było używając żagli innych dostawców, którzy tego systemu nie mają. To zaleta, obok której nie możesz przejść obojętnie!
Dwa w jednym: ochrona przed słońcem i deszczem
Dzięki użyciu najwyższej jakości tkanin żaglowych, opatentowanego systemu naciągu pylonów, żagle Soliday-C oraz Soliday-CS zapewniają nadzwyczajną ochronę przed deszczem! Co jednoznacznie oznacza, że brzydka pogoda nie jest już problemem dla miłośników żagli przeciwsłonecznych.

SZTUKA BEZPIECZEŃSTWA

Wiatr, burza, obfity deszcz – dla żagli Soliday to żaden problem,  poradzą sobie z siłami natury. Opracowując opatentowany przez Soliday system żaglowy szczególny nacisk stawia na najnowocześniejszą technologię, elastyczność i bezpieczeństwo.

Inteligentna technika sprężyn gazowych sprawia, że jest to możliwe!

Pylony to podstawa innowacyjnej technologii napinania tkaniny oraz powstałej elastyczności żagli Soliday. Zintegrowany z pylonem system napinania kabli powoduje stałe, silne napięcie tkaniny, ale umożliwia także poluzowanie żagla w razie nagłych podmuchów wiatru, gdy przekracza on zalecany limit 40 km/h. Jak tylko podmuch wiatru słabnie, napięcie automatycznie wraca na miejsce i żagiel nadal jest idealnie naprężony.

SZTUKA DESIGNU

W żaglach Soliday funkcjonalne projektowanie produktów i innowacja idą zawsze w parze, dlatego podczas projektowania koncentrujemy się na wzornictwie i najwyższej jakości użytych materiałach.

Mniej to więcej!

Sztuka piękna to minimalizm. Proste linie i formy podkreślają elementy współczesnej architektury i przestrzennych koncepcji. A w połączeniu z praktycznym wzornictwem reprezentują zachwycające możliwości w projektowaniu dużych powierzchni, które chcemy osłonić przed słońcem.

Dzięki nowym technologiom mamy możliwość poszerzania naszych horyzontów. Daj się ponieść wyobraźni!

Promienisty kształt

Żagle w kształcie promienistym tworzone są z kawałków tkaniny ciętej laserowo, a szyte są przy użyciu procesu zgrzewania ultradźwiękami w celu uzyskania wodoodpornych szwów. Stosując takie rozwiązanie Soliday świadomie inspiruje się sportem żeglarskim – aby poczuć się jak nad morzem!

SOLIDAY-A/M

SOLIDAY-A/M jest to podstawowa wersja żagla słonecznego ze sterowaniem manualnym. Żagiel ten urzeka swoim przestronnym, lekkim designem i wyjątkowo zróżnicowanymi kształtami i rozmiarami.
Ten łatwy w obsłudze system żaglowy pięknie wkomponuje się w każde możliwe miejsce na tarasie, w ogrodzie czy na balkonie. SOLIDAY-A/M jest wyposażony dodatkowo w pakiet zabezpieczający przed samoczynnym rozwijaniem, a także w opcjonalny ręczny system regulacji wysokości bocznej. Te dwa modele żagla SOLIDAY-A/M charakteryzują się nietypowym kształtem bomu co pozwala osiągnąć największą jego rozpiętość na rynku.

SOLIDAY-C

W pełni zautomatyzowany żagiel SOLIDAY-C stanowi przykład doskonałej osłony tarasowej. Czujniki wiatru i słońca pozwalają systemowi żaglowemu na samoczynną regulację, gwarantując jednocześnie najwyższy poziom bezpieczeństwa, gdy jesteśmy nieobecni. Żagiel SOLIDAY-C zwija się po przekątnej i opiera się na nowoczesnej i opatentowanej technologii dynamicznego olinowania żaglowego. Nagłe naprężenia występujące przy podmuchach wiatrów lub ekstremalnych deszczach są tłumione przez zawsze dobrze naprężone liny oraz sprężyny gazowe. Właściwie zaprojektowany kształt i ułożenie względem stron świata sprawi, że jest to idealna ochrona przed słońcem i deszczem przez cały sezon, niezależnie od kąta padania promieni słonecznych.

SOLIDAY-CS

Żagiel SOLIDAY-CS zapewnia wyjątkowo duży obszar cienia oraz osłony przeciw- deszczowej. Jest zwijany za pomocą wyposażonego w silnik bomu. Wykorzystując innowacyjny, opatentowany system sprężyn gazowych jesteśmy w stanie osiągnąć maksymalną powierzchnię 56m2. Żagiel może być w kształcie trójkąta z pojedynczym pylonem lub kwadratu z dwoma słupami i rozciągnięty poziomo lub pod kątem, w zależności od potrzeb. Ta innowacyjna koncepcja żagla przeciwsłonecznego i przeciwdeszczowego otwiera nam nowe możliwości jego zastosowania, a znaczna odporność na duże wiatry gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.
SOLIDAYam
SOLIDAYc
SOLIDAYcs

Nasza firma jest wyłącznym dystrybutorem oraz Oficjalnym Partnerem firmy Soliday na Polskę.

Ten austriacki producent luksusowych żagli wyznacza trendy na światowych rynkach oraz nieustannie rozwija możliwości techniczne swoich produktów oraz ich design. Pozwala nam to na oferowanie naszym Inwestorom najlepszych i najładniejszych żagli tarasowych dostępnych w chwili obecnej w Europie. Są one absolutnym „must have” dla wszystkich, którzy poszukują w swoim życiu i otoczeniu doskonałych form oraz są świadomi, że design i jakość mają kolosalne znaczenie.

Zapraszamy na naszą dedykowaną stronę Soliday.pl