Żaluzje poziome to system stosowany we wszystkich typach pomieszczeń, od domów i mieszkań po firmy i biura. Jest to system, w którym bez problemu można regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła słonecznego. Poprzez odpowiednią regulację szczebli aluminiowych sterowanych pokrętłem, łańcuszkiem koralikowym, korbą lub silnikiem jesteśmy w stanie zasłonić siebie i wnętrze przed wzrokiem innych, jednocześnie wpuszczając do środka światło dzienne.
Żaluzje poziome mogą być montowane w świetle szyby, na ścianie, do sufitu, w ogrodach zimowych. Są proste w użytkowaniu, jednakże jak każda powierzchnia pozioma narażone są na osiadanie kurzu, należy je dość często odkurzać i przecierać wilgotną szmatką. Występują w różnych rozmiarach, tak więc wąskie 16mm szczeble świetnie wyglądają w wąskich oknach, 25mm w standardowych, a 35 czy 50mm rewelacyjnie prezentują się na większych powierzchniach montowanych do ściany lub sufitu.
Żaluzje poziome mogą być aluminiowe, drewniane lub bambusowe. Wybór kolorów i faktur jest wyjątkowo duży, gładkie, błyszczące, matowe, z fakturą skóry, perforowane (dziurkowane), drewnopodobne (okleinowane), drewniane, bambusowe, złote, srebrne i we wszystkich innych kolorach. Na życzenie klienta możemy wykonać żaluzje różnokolorowe (rynna górna i dolna może mieć inny kolor niż sama żaluzja), osprzęt żaluzji można wykonać pod kolor całej żaluzji lub biały z transparentnymi dodatkami.
Żaluzje poziome aluminiowe.
Szczeble mogą być w 4 rozmiarach:
16mm
25mm
35mm
50mm
System operacyjny:
sznurek do podciągania i opuszczania, pokrętło do regulacji
mechanizm koralikowy do podnoszenia i obracania
silnik do podnoszenia i regulacji

Żaluzje mogą być montowane w świetle szyby za pomocą 4 rodzajów uchwytów, jeśli nie chcemy ingerencji w ramę okienną można je zamontować bezinwazyjnie za pomocą specjalnych uchwytów nakładanych na ramę okienną. Przy uchylnych oknach świetnie sprawdzają się boczne prowadzenia żyłkowe. Do ściany czy sufitu stosujemy mocniejsze kątowe uchwyty metalowe.

Żaluzje poziome drewniane lub bambusowe
Szczeble mogą być w 2 rozmiarach
25mm
50mm
System operacyjny:
sznurek do podciągania i opuszczania, pokrętło do regulacji
sznurek do podciągania, opuszczania i regulacji
korba
silnik do podnoszenia i regulacji

Rynna górna może mieć osłonę dekoracyjną płaską lub kątową (boczną), szczeble mogą być na drabince sznurkowej lub taśmowej, żaluzje 25mm mogą być montowane bezinwazyjnie, nakładane na ramę okienną za pomocą odpowiedniego uchwytu, prowadzenie boczne to stalowa żyłka powlekana tworzywem, zamocowana przy dolnej rynnie uchwytem przykręcanym lub bezinwazyjnym.