Plisy to obecnie najpopularniejsze wewnętrzne osłony okienne. Ich zaletą jest możliwość precyzyjnej regulacji dostępu światła do pomieszczenia oraz zasłonięcie tkaniną dowolnego fragmentu szyby w odróżnieniu od żaluzji czy rolet.
Montowane są w świetle szyby dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca, idealnie nadają się do okien balkonowych, drzwi przesuwnych, okien dachowych czy ogrodów zimowych.
Jako jedyny system montowany jest w oknach o nietypowych kształtach: trapezach, trójkątach, kołach.
Po złożeniu plisa zajmuje bardzo mało miejsca, jest niemal niewidoczna co potęguje efekt lekkości i nowoczesności wnętrza.
System ten jest łatwy w montażu i w użytkowaniu, a kilkanaście typów obsługi pozwoli na dopasowanie do indywidualnych potrzeb i wnętrz.

Szeroki wybór systemów plis, pasujący do prawie każdego okna powoduje, że jest to najcześciej zamawiany produkt ostatnich lat. Plisę można obsługiwać ręcznie dzięki wygodnym uchwytom w 3 wzorach, można podnosić i opuszczać ją za sznurek, gdy okno znajduje się wysoko, można obsługiwać ją w systemie góra-dół, od dołu, jako zazdrostka, od góry jak np. zwykłą żaluzję. Można montować ją w oknach dachowych w dwóch systemach, góra-dół lub góra. Idealnie nadaje się do łazienek i kuchni ze względu na poliestrowy materiał szybkoschnący, nadający się do samodzielnego mycia (instrukcja), odpornego na zabrudzenia i wilgoć. Do wyboru jest również system dzień/noc czyli dwie tkaniny na jednym oknie, na dzień opuszczana jest tkanina transparentna a na noc blackout dająca 100 % zaciemnienia. Plisy mogą być obsługiwane ręczne lub elektrycznie, idealnie nadają się na ogrody zimowe i duże przeszklone powierzchnie.

Plisy wykonane są z aluminiowych profili dostępnych w kilkunastu kolorach (również drewnopodobnych) w dwóch grubościach oraz z materiału poliestrowego odpornego na zabrudzenia, który można z łatwością umyć w razie potrzeby. Tkaniny naszych plis to setki wzorów oraz kolorów materiałów podzielonych na stopień zaciemnienia (od zupełnie transparentnych po stuprocentowe zaciemnienie) kolory (od delikatnych, jasnych i stonowanych barw po żywe i wyróżniające się odcienie) wzory ( od zupełnie gładkich po oryginalne wzory, napisy czy elementy graficzne).

Plisy posiadają jeszcze jedną zaletę, potrafią w niewielkim stopniu wpłynąć na nienagrzewanie się pomieszczenia przez umieszczoną na zewnętrznej stronie tkaniny powłokę powodującą odbijanie promieni słonecznych. Jest to niezwykle przydatne w pomieszczeniach o południowej i zachodniej ekspozycji, gdy praca słońca przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.