Moskitiery to najlepszy sposób aby całkowicie uniemożliwić owadom przedostanie się do wnętrza. Zawsze są montowane od zewnątrz, mogą być okienne lub drzwiowe, ramkowe, rolowane, przesuwne lub plisowane.
Moskitiery ramkowe to najpopularniejszy system stosowany do osłony przed owadami.
Ramkowa na magnes składa się z aluminiowego profilu o szerokości 27mm – białego lub brązowego, na który naciągnięta jest siatka z włókna szklanego – szara lub czarna. Do okna montowana jest za pomocą mocnych magnesów przykręcanych w każdym rogu futryny okiennej.
Ramkowa na haczyki składa się z aluminiowego profilu ciągnionego z kołnierzem o szerokości 32mm, dostępnego w 3 kolorach: białym, brązowym i drewnopodobnych (złoty dąb, mahoń, orzech i macore) oraz z siatki w kolorze szarym i czarnym. Do okna montowana jest za pomocą haczyków w różnych rozmiarach.
Moskitiery rolowane to system, w którym siatka chowana jest w kasecie pionowej (okienna) lub poziomej (drzwiowa) za pomocą mechanizmu sprężynowego. Kaseta może być w kolorze białym lub brązowym, a siatka czarna lub szara. Kasety wraz z prowadnicami montowane są od zewnętrznej strony okna lub drzwi.
Moskitiery plisowane posiadają unikalny system płynnych przesuwów i mogą otwierać się w różnych kierunkach. Przesuwy pozwalają na zablokowanie moskitiery w dowolnym miejscu. Bardzo ważną opcją jest możliwość wyboru kierunku otwarcia moskitiery: góra-dół, na boki, centralnie, dwustronnie. System przesuwów funkcjonuje bez żadnych mechanizmów, sprężyn i skrzynek. Produkt może być zastosowany w oknach, drzwiach, ale także na każdej innej powierzchni do 3 m wysokości i 5 m szerokości (np. ogrody zimowe, balkony, altany). Oferowane moskitiery mogą być zamontowane we wnękach okiennych lub bezpośrednio na ramę okna. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowana tu sztywna, plisowana (składająca się harmonijkowo) siatka, podtrzymywana przez kilka rzędów naciągniętych linek. Takie rozwiązanie daje możliwość zastosowania systemu do bardzo dużych szerokości, jednocześnie gwarantując łatwą i płynną obsługę moskitiery. Ponadto moskitiera nie ogranicza funkcjonalności drzwi, zaś niska prowadnica dolna nie utrudnia przechodzenia. Paleta barw profili odpowiada najpopularniejszym kolorom ram występujących w Polsce: biały, brąz, złoty dąb, orzech. Na indywidualne zamówienie Klienta możliwe jest przygotowanie profilu w każdym innym kolorze. Moskitiera może być z łatwością zdemontowana, można ją myć, jest trwała, nie zacina się i działa nawet po długim okresie nieużywania. Brak widocznych mechanizmów sprawia, że produkt jest bezpieczny dla dzieci.
Moskitiery przesuwne doskonale sprawdzają się w dużych przeszklonych wnękach, balkonach, tarasach czy ogrodach zimowych. Nie posiadają poprzeczki dzielącej skrzydło moskitiery, dzięki czemu nie ograniczają widoczności, maksymalny rozmiar jednego skrzydła to 2000x2500mm. Do wyboru jest sześć typów moskitiery przesuwnej w zależności od sposobu montażu i funkcjonalności. Profile dostępne są w szerokiej gamie kolorów z palety RAL lub w okleinach drewnopodobnych.
Moskitiery otwierane drzwiowe i okienne to system montowany do futryny drzwiowej lub fasady budynku za pomocą zawiasów. Wyposażona jest w specjalny uchwyt do otwierania oraz magnes trzymający moskitierę w pozycji zamkniętej, a także w uszczelkę szczotkową, która zabezpiecza wnętrze dodatkowo przed przedostaniem się owadów do środka. Możliwość zamontowania w zawiasach samozamykacza pozwala na automatyczne domknięcie otwartej moskitiery. Aby usztywnić ramę drzwiową w takiej moskitierze często stosuje się futrynę wykonaną z zamkniętego profilu aluminiowego. Profile również dostępne są we wszystkich kolorach RAL lub okleinowane w kolorach drewna.