Markizy pionowe to estetyczna i funkcjonalna zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna, stosowana na wszelkie przeszklone powierzchnie pionowe. Markiza pionowa pomaga w zachowaniu stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniu narażonym na działanie promieni słonecznych. Zastosowanie markiz pionowych umożliwia ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków – działa jak naturalna klimatyzacja.

Stosowane w markizach tkaniny HIGH-T-TEX, Polyscreen, Screen, dzięki swoim właściwościom, gwarantują skuteczną barierę optyczną dla wpadającego do pomieszczenia światła, tłumią kontrasty, zachowując dobrą widoczność na zewnątrz.

Zastosowanie odpowiedniego systemu zaciemnienia wnętrz umożliwia podkreślenie indywidualnej architektury budynku. Ponadto bogata oferta tkanin o różnych strukturach i wielu kolorach oraz opcja lakierowania konstrukcji rolet pozwalają na idealne wkomponowanie ich w otoczenie. Opcjonalne zastosowanie automatyki pogodowej dodatkowo zabezpiecza markizy przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Zamontowanie markizy pionowej wewnątrz budynku może stwarzać nawet efekt pełnego zaciemnienia, np. w salach kinowych, wykładowych, itp.

Solidna aluminiowa konstrukcja oraz wysokiej klasy tkaniny z wytrzymałych włókien poliestrowych pokrywanych PVC są gwarantem długotrwałego użytkowania markiz.

 

Markiza pionowa Zipner –  to roleta tekstylna zaprojektowana tak, aby tkanina pozostawała w ciągłym napięciu niezależnie od położenia. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się funkcjonalnością rolety nawet przy silnych porywistych wiatrach. Markiza pionowa Zipner dzięki rozbudowanemu systemowi uszczelek kompensujących umożliwia pełne zaciemnienie nawet przy dużych nierównościach na elewacji budynku. Jest to jedyne rozwiązanie tego typu do stosowania na zewnątrz. Jest to system z kasetą z ekstrudowanego aluminium, z mechanizmem zamka błyskawicznego, z dwuczęściową prowadnicą, przeznaczony do montażu ściennego i wnękowego, wyłącznie elektryczny. Maksymalna szerokość to 3500mm, a wysokość 4000m.
Markiza pionowa XL – to wewnętrzny i zewnętrzny system bezkasetowy. Estetyczne uchwyty i wykończenie ze stali nierdzewnej sprawia, że system ten znakomicie nadaje się do nowoczesnych wnętrz i fasad. Boczne prowadzenie linkowe jest za pomocą linek ze stali nierdzewnej. Przy zastosowaniu zewnętrznym maksymalne wymiary to 3000mm szerokości i wysokości, a wewnętrznym szerokość 4000mm a wysokość 4000m. Sterowanie może być ręczne lub elektryczne.
Markiza pionowa XXL – Główną zaletą systemu XXL jest możliwość przysłaniania dużych powierzchni. Przeznaczony jest do stosowania na obiektach przemysłowych. Markiza pionowa XXL przystosowany jest do montażu ściennego lub sufitowego za pomocą solidnych uchwytów z odlewanego aluminium. Jest to zewnętrzny i wewnętrzny system bezkasetowy, z prowadnicami linkowymi ze stali nierdzewnej, z napędem ręcznym lub elektrycznym, z możliwością zastosowania różnych belek dolnych. Montaż tych rolet może być ścienny lub sufitowy. Przy zastosowaniu zewnętrznym maksymalne wymiary to 3000mm szerokości i wysokości, a wewnętrznym szerokość 4500mm a wysokość 5000m.