Pergola tarasowa to trwały i solidny system zadaszenia tarasu. W zależności od wybranego modelu, poza funkcjonalnym zagospodarowaniem przestrzeni na tarasie czy w ogrodzie może spełniać funkcję ochrony przeciwsłonecznej, przeciwwiatrowej, przeciwdeszczowej oraz przeciwśniegowej.

Ich istotną przewagą nad markizami tarasowymi jest odporność na działanie wiatru – dzięki zastosowaniu stałych podpór wzmacniamy całą konstrukcję oraz prawie całkowicie usuwamy ryzyko działania sił wyrywania ze ściany. Oferowane przez nas pergole zawsze mają aluminiową konstrukcję – dostępną w wielu kolorach, kształtach i wielkościach oraz posiadają dwa systemy obsługi – ręczne lub elektryczne.

Najważniejszym elementem każdej pergoli jest zadaszenie – do wyboru mamy między innymi tkaninę (chowaną do kasety, lub składającą się w zakładki), obrotowe lamele, szkło oraz poliwęglan.

Nieodłączną cechą każdej pergoli jest możliwość zastosowania wielu rodzajów przesłon bocznych oraz przednich, służących do osłony przed wiatrem, wzrokiem sąsiadów lub nisko położonym słońcem. Tutaj ilość opcji również jest oszałamiająca – w zależności od systemu może to być m.in markiza pionowa (Screen), żaluzja fasadowa, szkło przesuwne lub otwierane, folia transparentna, klimatyczne zasłony czy też drewniane lub aluminiowe panele przesuwne.

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań zjeździliśmy spory kawałek Europy oraz całą Polskę, dzięki czemu posiadamy w ofercie absolutnie wszystkie typy pergoli dostępne na rynku.

W zależności od wybranych dostawców jesteśmy często ich Oficjalnymi Partnerami, Wyłącznymi Dystrybutorami lub Hurtowymi Partnerami. Oczywiście jest wielu producentów pergoli ogrodowych, z którymi nie nawiązaliśmy jeszcze współpracy, czy być może nawet o nich nie słyszeliśmy, dlatego jeśli samodzielnie znajdą Państwo wymarzony model, z nieskrywaną przyjemnością podejmiemy się zadania ustalenia wszelkich specyfikacji technicznych oraz montażowych, by taką pergolę u Państwa zainstalować.

Za każdym razem, gdy montujemy nowy typ pergoli jedziemy do producenta do siedziby lub spotykamy się w Polsce, celem odbycia szkolenia produktowego i montażowego. Jest to o tyle ważne, że ewentualne naprawy gwarancyjne, naprawy uszkodzeń czy serwisy dokonujemy samodzielnie, bez konieczności np. wysyłania pergoli w świat do naprawy, czy zbędnego i długiego oczekiwania na przyjazd serwisanta od producenta. W naszej pracy mało rzeczy kręci nas bardziej niż rozwój w tym segmencie zadaszeń tarasowych – dlatego im piękniejsze i bardziej funkcjonalne pergole mamy możliwość instalować, tym większą mamy z tego frajdę.

Nova Hueppe - Novatop Q.bus®