X

Nowości

Pergola Sintesi 6000

Ale mamy newsa! Już wkrótce będziemy mieli przyjemność zaprezentować Państwu naszą pierwszą zainstalowaną Pergolę Hella Sintesi 6000. Podczas pierwszego spotkania na miejscu inwestycji otrzymaliśmy jasny przekaz od Inwestora – mamy mu zaoferować pergolę tarasową, która będzie odporna na spore wiatry, będzie z niej można korzystać podczas silnych opadów deszczu, w chłodne dni będzie ogrzewana, a to wszystko w designie, który porwie za serce i wstrzyma oddech każdego, kto na nią spojrzy.
Najważniejszą jednak cechą, którą miała oferować pergola na tym konkretnym tarasie jest jakość. Zostaliśmy poinformowani, że nie może tu być zastosowanych żadnych kompromisów – ani w tkaninie, ani w konstrukcji, ani w sterowaniu.

Po prostu miał to być produkt dla wymagających Inwestorów.

I to był miód na nasze serce! Dzięki rozpoczętej wcześniej współpracy z firmą Hella, wiedzieliśmy, że najbardziej do tego opisu będzie pasowała Pergola Sintesi 6000. Nie dość, że spełnia spełnia wszystkie te wspomniane wymagania to posiada kilka dodatkowych argumentów technicznych, w tym prowadzenie tkaniny między prowadnicami, a nie pod, co pozwoli nam na oszczędzenie miejsca nad drzwiami tarasowymi, które zaplanowaliśmy na promiennik ciepła IR System. Szerokość 5000 mm przy wysięgu ponad 4400 pozwala na zastosowanie tylko 2 słupów przednich, profile o przekroju 110 mm x 110 mm pozwalają na doskonała integrację z przyszłymi osłonami bocznymi (markizami pionowymi albo przeszkleniem).
Inwestor dostał ponad 20 kolorów konstrukcji do wyboru i zdecydował się na niestandardowy brąz w strukturze, który z materiałem podgumowanym z warstwą termoizolacyjną będzie tworzył ciekawą kompozycję. Sterowanie elektryczne zapewni oczywiście firma Somfy i jej silniki dedykowane do pergoli tarasowych. System odprowadzania wody będzie szczelny dzięki sprytnemu systemowi blokowania odpływu wody na boki (jeszcze nigdy się nie spotkaliśmy z tak genialnym patentem!), rynnę przednią aż po słupy z dodatkowymi wykończeniami na dole słupów, które zablokują rozchlapywanie się wody. Zgodnie z naszą zasadą, że nie zainstalujemy żadnego systemu u Inwestora, dopóki nie sprawdzimy jakości produktu, sposobu instalacji, metod napraw i wymiany ewentualnych zużytych elementów po latach wybraliśmy się do siedziby producenta w Carpi we Włoszech. Pojechaliśmy tam wraz z pozostałymi członkami Grupy TOP i wspólnie się szkoliliśmy z zakresu produktów, sposobów montażu i specyfikacji technicznych. Na razie przedstawiamy zdjęcia ze szkolenia i Pergoli Sintesi 6000 w showroomie w Carpi, ale jak tylko nasza pergola stanie u Inwestora pochwalimy się zdjęciami. Firma Hella jest jednym z Partnerów naszej akcji Dni Otwartych Markiz 2017 i przygotowała specjalne rabaty na te dni!

Tagi: