Brama powinna zapewnić wygodne użytkowanie garażu oraz w pełni zaspokajać stawiane przed nią wymagania. Może być montowana w trakcie budowy oraz w już istniejących budynkach np. podczas remontu. Brama, to także element elewacji dużych rozmiarów. Odpowiednie jej wykończenie oraz estetyka wykonania mogą sprawić, że stanie się ciekawym rozwiązaniem architektonicznym.

Nasza oferta bram garażowych gwarantuje sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania nawet dla garaży o najbardziej nietypowych kształtach. W zależności od warunków technicznych obiektu dostępne są dwa rodzaje bram – rolowane i segmentowe.

Bramy rolowane

Wykonane z dwuściennych aluminiowych profili o wys. 75mm i grubości 20mm. Zewnętrzna powierzchnia aluminium pokryta jest powłoką akrylową, co daje szczególnie dużą odporność na ścieranie oraz szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych. Aby zapewnić stały dopływ światła z zewnątrz, proponujemy zastosowanie profili z przeszkleniami lub otworami wentylacyjnymi, w celu utrzymania odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz garażu. Szeroka gama kolorystyczna rolowanych bram garażowych dopasowana jest do kolorystyki rolet zewnętrznych, co pozwala na kompleksowe realizacje nowoczesnych budynków.

Brama uruchamiana jest za pomocą napędu elektrycznego firmy Somfy, która jest wiodącym producentem napędów i automatyki na rynku niemieckim, reprezentowanym w ponad 40 krajach
Sterowanie napędem odbywa się ręcznie (klucz, przełącznik klawiszowy) lub zdalnie (pilot)
Napędy Somfy posiadają przekładnie awaryjną, która umożliwia podniesienie bramy w przypadku braku prądu.
Polecamy zabezpieczenia, które zatrzymują opuszczającą się bramę po natrafieniu przez nią na jakąkolwiek przeszkodę (np. osobę, samochód, rower)

Bramy segmentowe

Pancerz bramy wykonany jest z profili stalowych ocynkowanych dwustronnie o wysokości 50cm i 61cm. Są one wypełnione pianką poliuretanową nie zawierającą freonu, o grubości 40mm, co w połączeniu z prowadzonymi po obwodzie oraz pomiędzy sekcjami uszczelkami, daje największą szczelność oraz izolację termiczną i akustyczną.

Lakierowana poliestrowo powierzchnia zewnętrzna sekcji, posiada do wyboru przetłoczenia liniowe poziome lub kasetonowe. W obu typach sekcji możliwe są okna prostokątne w ramie z tworzywa ABS. bramy dostępne są w standardowej kolorystyce: biały (RAL 9016), brąz (RAL 8014) lub wszystkie kolory palety RAL. Sekcje wzmocnione są w miejscu mocowania zawiasów dzięki czemu brama jest niezawodna.

Bramy segmentowe zaliczane są aktualnie do najbezpieczniejszych sposobów zamykania garaży. Najpewniejszym zabezpieczeniem przed włamaniem jest blokada w napędzie elektrycznym, a także dodatkowo zastosowanie sterowania radiowego.
Podstawowym zabezpieczeniem jest zamek baskwilowy z wkładką patentową obsługiwany od wewn. i od zewn. W przypadku osobnego wejścia do garażu polecamy zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń od wewnątrz.
Wszystkie profile tworzące pancerz bramy są tak skonstruowane, aby zapobiec zakleszczeniu palców podczas jej zamykania. Napęd elektryczny posiada system przeciężeniowy, który nie dopuszcza do przygniecenia osoby bądź pojazdu podczas opuszczania bramy.